close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

פינת פאר: "ואז הגיעה הצעה מבעלי לשעבר שטלטלה אותי בכל רמ"ח איבריי"

הם היו זוג צעיר עם ילד קטן כשהחליטו להתגרש "בגלל חוסר תקשורת". בהתחלה חשבה רות שהחיים יחייכו אליה, אך מהר מאוד נכנסה לדיכאון והרווחה התחילה לאיים. או אז הגיעה הצעה מהגרוש שלה - ששינתה את חייהם. סיפור מדהים על זוג אמיץ

53
הדפס
pixabay
pixabay

רות ויעקב, זוג בשנות העשרים, הגיעו במטרה לשבור את הכאב ולבנות מחדש.

זה כואב, זה מדכא, זה גורם לי לבכות ולשאול למה? למה חיתנו אותי איתו/ה? למה לא בדקו טוב? למה לא ראיתי שהיא/הוא כזה/ו?

שאלות רבות שעולות אצל כל זוג בזמן משבר.

"בהתחלה הכל היה מושלם, כמו אצל כולם", סיפרה לי רות בכאב. "הסיפורים והמשברים התחילו להגיע אחרי הילד ראשון. לא הסתדרנו. שנינו אשמים, אין התאמה ולא תהיה לעולם. כך אמרנו לכולם". "חצי שנה חיינו ביחד אבל כל אחד לחוד", הוסיף בשקט יעקב.

"האמת היא שלא ניסינו בכלל לבנות התאמה .חיפשנו להאשים את כל העולם חוץ מאשר את עצמנו. קיבלנו החלטה פזיזה בבוקר בהיר, להתגרש. למה? ככה. קשה לנו, לא מתקשרים, נתקדם הלאה.

היו לנו המון חברים גרושים/ות. מהצד הם נראו לנו כמו אלו שחיים את החיים באמת. מאושרים ושמחים, ללא מחויבות, ללא "כלא" ששמו נישואין. הלכנו עם הסכם המקובל על שנינו לרבנות. הבטחנו לעצמנו שלא נהיה כמו כולם, אלא נשמור על יחסים טובים למען הילד.

יצאתי מבית הדין עם חיוך גדול ולב שבור. לב שלא יודע לקראת מה הוא עומד. לב שלא יכול לעכל את משמעות החיים ומה הלאה, איך מתקדמים. לב של ילדה קטנה ושברירית שמחפשת את עצמה. לתומי חשבתי, כמו רבות מחברותי, שהופ, מתגרשים, מתאוששים ומתקדמים הלאה.

טעיתי ובגדול. לגדל ילד, לפרנס, לשלם, לאהוב ולתפקד בבית - בעבודה כשאת חצי שבר כלי, זה כמעט ולא אפשרי, נלחמתי בשיניים, בידיים וברגליים. חיפשתי לראות מדוע כולן מחייכות מהרגע שהתגרשו, ואני רק בוכה ושבורה.

חיפשתי ולא מצאתי, ואז הבנתי שהכל משחק. משחק גדול של טוב לי ואני חופשיה. משחק שהוא קשה מאוד .משחק שהוא שיקרי. אין בנאדם בעולם שלא זקוק לקשר, לאהבה, לעידוד. הייתי ב"היי" במשך חצי שנה. חצי שנה שיחקתי את עצמי מאושרת שאין כמוני. הסברתי לכולם ש'מי צריך מחויבות בכלל', הכי כיף זה לחיות לבד. שיקרתי את כולם והכי את עצמי.

הדיכאון הגיע אחרי חצי שנה. חצי שנה של אושר מול חצי שנה של דיכאון ושטויות. ניסיתי להכיר, ניסיתי לבנות מחדש, והבנתי שפרק ב' קשה פי מיליון מפרק א'. להתמודד מול ילדים שלו ושלי זו משימה כמעט בלתי אפשרית. ניסיתי והתייאשתי.

זה מורכב כמעט כמו פאזל של אלף חלקים שצריך לחבר ועוד בחושך. פרק ב' היה עבורי סטירה לפנים. פרק ב' הוא מורכב ומאתגר. הקושי בלגדל ילד שלא שלך הוא ענק. הקושי בלהתמודד עם העבר שלו, שלהם, מאתגר עד מאוד. הקושי בלחיות ולשתוק מול דברים שמפריעים לך, חדשים לך, הוא קשה ולעתים בלתי אפשרי.

התייאשתי מלמצוא את האחד שיעשה אותי מאושרת, הידרדרתי למקומות שלא רציתי להגיע. בוקר אחד הגיעו מהרווחה לבדוק את התפקוד שלי כאמא.

נפגעתי. אותי בודקים? 'אני הכי אמא שבעולם', צרחתי לעובדת הסוציאלית שהיתה בהלם מהמראה שלי ושל הבית. 'אמא יקרה', היא אמרה לי ברוגע, 'אם תמשיכי לתפקד כמו שאת כרגע, ייקחו לך את הילד'. אמרה והלכה.

נשברתי. המילים 'ייקחו לך את הילד' הדהדו לי באוזן במשך חודש שלם. נלחמתי בעצמי,
נלחמתי מול הצביעות והשקר. הצלחתי להבין שמה שרואים מבחוץ זה הכל שקר, הכל משחק קשה וכואב. ישבתי עם עצמי וחשבתי, למה לא ניסיתי יותר? למה לא נלחמתי על הזוגיות? למה לא התאמצתי קצת למען "הבית", למה ויתרנו לעצמנו ככה בקלות?

ואז הגיעה ההצעה שגרמה לי לטלטלה בכל רמ"ח איבריי. אבא של הילד שלי - בעלי לשעבר, רוצה שננסה לחזור. רוצה שננסה לבנות מחדש את מה שלא ניסינו לבנות.

אנחנו כאן ביחד עם כל הכח לחזור הביתה, לחזור לחיים".

"האם זה אפשרי"? הם שאלו בשקט.

התרגשתי. מעולם לא התרגשתי ככה. בחדר היה שקט כזה שניתן לחתוך עם סכין. דיברנו המון על זוגיות. במשך תקופה של חצי שנה הלכנו פסיעה פסיעה, לאט ובטוח. בכל פגישה הבהרנו, ולמדנו מחדש מהן ציפיות, מהן הדרכים לבנות זוגיות נכונה, מהן הדרכים ליצור אהבה אמתית.

הדגשנו שאנחנו כאן, לא בגלל שלא הצלחנו, אלא בגלל שלא ניסינו. הבהרנו שבזוגיות צריך להשקיע והמון. לוותר, לשתוק, להכיל, לקבל, לכבד, לתת, והכל מתוך הדדיות ורצון אמיתי לזוגיות טובה.

נפגשנו פגישות העצמה אחת על אחת. חיזקנו את הנושא של "מה יגידו". הדגשנו שעל דברים חשובים שומרים. בדברים חשובים משקיעים. זוגיות כרגע היא הדבר החשוב לנו מהכל. עשינו סימולציה בפגישה העשרים שלנו, כשהיינו סגורים ומוכנים לתהליך מכל הלב, איך מודיעים לילד על החזרה.

הזוג סיפר שהילד היה בעננים. "הילד היה שמח ומאושר כמו שמעולם לא ראיתי אותו", סיפר יעקב עם דמעות. "ילד שאמר את המילים אבא, אמא, תודה, אני אוהב אתכם כשאתם ביחד".

בחדר היו המון דמעות. דמעות של שמחה, של חרטה, דמעות של הזכות "לחיות מחדש".

אם גם אתם בזמן משבר תנסו להבין, תנסו לתקן, לתת הכל למען הזוגיות, ולא תאמינו רק למה שרואים "שם", אלא תנסו לתת את כולכם למען הביחד, למען האושר של בית וילדים, אולי תראו בסופו של הדבר שזה הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות לכם.

כמובן שבסיפור כזה חייבים להבהיר: כל מקרה חייב להיבדק לגופו, ואי אפשר להכליל בשום צורה. יש נישואים שניים מוצלחים מאוד! ויש גם אנשים שאוהבים להיות לבד מסיבותיהם האישיות. לעתים הביחד הוא דווקא הרס, ולעתים הוא משהו שצריכים להילחם עליו. אף פעם אל תעשו צעד פזיז שיכול לגרום לכם נזק אישי. ובסופו של דבר, לאחר שתעברו תהליך אישי, תחליטו מהי האופציה הטובה עבורכם ותלכו עם האמת שלכם. ללא ספק תצליחו.

בתפילה לאושר נחת וזוגיות טובה.
שלכם
פארלי.רוצה לקבל עדכונים והטבות בווטסאפ של לובי נשי ? הצטרפי>>
אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
דמעותתתתת  
טלי 13:47 14/01/2018

כמה צריך להלחםםם וזה שווה בהחלט

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
כמה אומץ..שאפו לזוג (ל”ת)
אסתר 13:51 14/01/2018
2
 
חצי שנה???? (ל”ת)
 14:14 14/01/2018
3
 
ואי כל כך מרגש ואת צודקת  
שונטל מפריס 14:41 14/01/2018

אים אפשרומותר לחזור אין מתנה יותר מזה לילד ולנו ההורים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
הלואי על כולם, בהצלחה!!! (ל”ת)
 15:18 14/01/2018
5
 
גירושים  
דויד 15:38 14/01/2018

הסיפור הוא מציאות אשמים הם החברה שלא עושה מספיק כדי שבתים לא יתפרקו קהילה ציבור יכול לעזור המון כדי שלא יהיו כל כך הרבה גירושים עם קצת
תמיכה נפשית או ליפעמים כלכלית ניתן לעצור את המגיפה רוב הגירושים בדורינו הן על מריבות של כבוד אגו והמון שטויות יש חוסר מודעות לנשואין בגיל צעיר אנשים משקעים הון על חתונה אבל לא משקיעים על אחרי חתונה וחבל יש המון כאב לב שברוב המיקרים ניתן היה לימנוע אני מדבר מהרבה מיקרים שידוע לי מקרוב כי יצאה לי לעזור להמון אנשים לימנוע גירושים וכולם היצליחו להיות שמחים ולהיתגבר על הכל חבל שבשביל ילדותיות יהיו יתומים חיים שפוגע בציבור כולו תעזבו את המילחמה על שאר הדברים תעזרו לאחרים להיות מאושרים ליפעמים זה רק עלות של כוס קפה עם שעתיים של שיחה עם הזוג כדי להרחיק את השטן מביתם וכדי ליפתוח להם את הלב והמחשבה אם הינכם רוצים לעשות מעשה חסד ענק אל תעיזו להיתערב ולעודד זוג כזה שבקירבתכם לישתות.כוס קפה איתכם באווירה נוחה ומקום נעים זאת מיצווה והנהאה אדירה שיהיה לכם בהצלחה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
באם היא התחתנה בפרק ב' כהגדרתה אסור לה להתחתן עם בעלה הראשון  
התורה אוסרת 15:46 14/01/2018

איסור מהתורה להתחתן עם הבעל ראשון, לאחרי שהתגרשה והתחתנה עם בעל אחר
כמ שזה כאוב, צריך לשקול הכל מראש

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
     היא לא רשמה שהתחתנה אלה בדקה אפשרות של חיים בפרק ב  
רולי 21:14 14/01/2018
 
זה נכון. כשהחלטתי שאני נשארת עם בעלי וזהו, ועושה הכל שזה יצליחה-כל התהפך לטובה  
 15:49 14/01/2018

זה לקח זמן, אבל ברקע הוא היה רגוע שאני נשארת, ואם הוא ירצה לפרק זה יבוא אך ורק ממנו. השקעתי ממש, והוא לא רצה לפרק, ו להיפך, הפסיק בכלל לדבר על זה, ושינה את הגישה שלו לגמרי. המון תפילות והמון צדקה והמון השקעה וויתור, והנס קרה. מהפך לטובה של כמעט 180 מעלות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
מרגש. בהצלחה! כל הכבוד!!! (ל”ת)
אורי 15:59 14/01/2018
9
 
מרגש ומקסים כל שבוע מחדש  
ליאת 16:13 14/01/2018

זוגיות זה עבודה ללא ספק.
צ להשקיע והמון

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
10
 
כואב על הילדים בכל ההתמודדיות האלה  
גלית 16:14 14/01/2018

תתנהגו בבגרות אתם הורים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
11
 
היייתי משלם מיליונים לחזור לאישתי ולילדים  
חן 16:16 14/01/2018
12
 
     אז קדימה, תקום ותעשה זאת  
לחן ממישהו שמזדהה 00:21 15/01/2018

אם זה מעשי תיעזר במישהו מקצועי, יש לך כאן מישהי כזאת... אל תעשה חשבונות של כבוד ומה יגידו אלא- רק מה טוב לכם!!!
שתהיה לך המון הצלחה, מקווה בעבורך ומזדהה עד מאד על חורבן ביתי שלא היה בידיי והילדים הם קרבנות על לא עוול בכפם...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     איך הוא לא חשב על זה?  
יוסי 10:20 16/01/2018

מזל שהגעת והצעת לו רעיון כל-כך מדהים...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
אני בת להורים גרושים לפעמים עדיף גרושים. במצב של אלימות והתמכרות חובהה (ל”ת)
שרה 16:17 14/01/2018
13
 
כתבה בדיוק בזמן  
לליאן 16:19 14/01/2018

אנחנו פרודים נחשב מסלול מחדש

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
14
 
     הרבה הצלחה (ל”ת)
 14:40 15/01/2018
 
מדהים  
ישראל 16:28 14/01/2018
15
 
פרק ב זה עבודת המידות 24/7 (ל”ת)
לי 21:15 14/01/2018
16
 
     אם פרק א' הוא עבודת מידות 24/7 אין צורך בפרק ב'!!!  
 13:27 17/01/2018

במילים אחרות:
בפרק ב' קשה, מתסכל ומורכב מאין כמותו. יודעים מראש שנכנסים כאן לקרב על עצמנו ושיהיה קשה. נערכים בהתאם. מתייעצים, מוותרים, משקיעים. להתגרש פעם שניה זו לא אופציה הכי שוברת בעולם; עושים הכל שזה לא יקרה.
הגישה איתה צריך להגיע לפרק א'!!! למרבה הצער מגיעים עם ציפורים בראש, והיות שהחיים אינם דבש, בורחים מהר ומפסידים את פרק א' שהוא קל ונעים ושמח בהרבה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
אם הייתי יודעת כמה קשה להיות גרושה לא הייתי עושה זאת  
אחת שיודעת 21:16 14/01/2018

הילדים אומלליםםםם מחפשת את עצמי ולא מוצאת.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
17
 
     איזה הבדל תהומי יש בין תגובה 17 לבין תגובה 18!.... כנסו.  
זכוכית מגדלת 21:12 16/01/2018

למגיבה 18 "כואב על כל רגע שלא העריכה במחיצתו של בעלה לשעבר" מגיבה 17 ידעה היטב בעת ש"עשת זאת", שבכך היא מאמללת לעד את ילדיה ואת בעלה - ולא היה איכפת לה! ורק משום שלא צפתה ש"לה& יהיה קשה "להיו גרושה" רק משום כך היא לא היתה "עושה זאת". איזה הבדל תהומי!
- אסור לרחם על האכזרים/יו

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     אולי וכנראה שאתה לא מבין בכלל את העומק של תגובה 17  
 04:00 17/01/2018

את רקע את המאמץ את ההשקאה היום יומית וכן הסבל ועוד, במקום לשפוט תאחל ותברך גם ל17 וגם ל18 חיזקו ואימצו ושהשם יברך אתכם בכל טוב בהצלחה באושר ושמחה ושימלא כך משאלות לבכם לטובה ולברכה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     אה, חשבת שתעשי "סיבו על גבם של אחרים, ובסוף "לא תהיי גרושה"  
לגולה 'עמוקות' בדין... 15:38 17/01/2018

ולהוותך, עלו על כוונתך, ונתקעת באמצע הסיבוב עם הילדים שאימללת.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
אוחחח כמה את צודקת...  
עינבל 22:35 14/01/2018

אני גרושה שכואב לי על כל רגע שלא הערכתי במחיצתו של בעלי לשעבר.
על הזוגיות זה כדאי

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
18
 
     לעולם לא מאוחר אלא אם כן הוא כבר נשוי  
ל-17 ול-18 00:37 15/01/2018

ואדרבא, אם הוא עדיין פנוי תוכלנה להוות חלק בקיום מצווה נדירה של מחזיר גרושתו. רק לא לחזור על טעויות... אם רוצים מאד אפשר להסתדר אם יש מודעות רצון ויכולת לחולל שינויים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     לעולם לא מאוחר אלא אם כן הוא כבר נשוי  
ל-17 ול-18 00:37 15/01/2018

ואדרבא, אם הוא עדיין פנוי תוכלנה להוות חלק בקיום מצווה נדירה של מחזיר גרושתו. רק לא לחזור על טעויות... אם רוצים מאד אפשר להסתדר אם יש מודעות רצון ויכולת לחולל שינויים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
על טעויות משלמיםםםם. הכבוד יש לכם הכל בבית אל תחפשו בחוץץ  
עירית 22:39 14/01/2018
19
 
סוף סוף מתפרסמת כתבה נגד גירושין ובעד שמירה על השלום  
בת להורים גרושים וגרושה 00:13 15/01/2018

סוף-סוף האמת מבצבצת ונחשפת כפי שהיא באמת...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
20
 
     אמת...הכל שטויות רק ויתור ואהבה אמיתית (ל”ת)
לאה 09:41 15/01/2018
 
     אמת  
 10:45 15/01/2018

כל הכבוד על האומץ לכאלה כתבות לפניםםםםם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
זה כמו בסרטים תמיד בסוף הכל מסתדר קצת רצון והרבה סבלנות..... (ל”ת)
מיכאל 03:34 15/01/2018
21
 
פרק ב זה לאמיצים בלבד  
לירז 09:36 15/01/2018
22
 
אני גרוש הפסדתי את אהבת חיי בגלל אגו...טעות חיים (ל”ת)
נעמה 09:36 15/01/2018
23
 
גרושים זה טעות תחזיקו חזק כתבה לפניםםםם  
ניני 09:37 15/01/2018

פארלי יש לך מודעות לירשום את האמת לפנים..

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
24
 
אומץ זה מנוחה  
דיני 09:40 15/01/2018

כואב ליראות את הילדים היתומים חיים ..
נשי חושבות שבחוץ מחכה להם מישהו יותר טוב.
ט מנצלים אותכןןן תתעוררוווו

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
25
 
הנשים חושבות שבחוץ יותר טוב.טעותתת  
עינבל 09:43 15/01/2018

אין בחוץ כלום
ע השקר

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
26
 
יש לי דמעותת כמה טעויות עשיתי בחייםםם והכי זה שהתגרשתיי  
עטרה 10:44 15/01/2018

האושר בבית שלכםםן תלוי בכם..
תאמינו למה שרואים בחוץץץ הכל שקר.
א ניסיתי גם פרק ב זה מטורףףףף וקשה כפול...
זוג יקר אתם אמיצים...ו פארלי את אלופה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
27
 
כמה אומץ בכתבה אחת  
שירה 11:45 15/01/2018

כל הכבוד לזוג וליועצת

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
28
 
גאה בך פארלי  
ריקי 12:51 15/01/2018

הזכות לבנות מחדש גאה בך...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
29
 
כתבה מלאה באומץ  (ל”ת)
אורית 14:08 15/01/2018
30
 
אנשים שנפרדו בלי לנסות צריך להעניש, במיוחד אם יש ילדים ברקע.  
 03:45 16/01/2018

אבל למיטב ידיעתי רוב הגרושים אינם כאלה. פגשתי אנשים שעשו שטויות איומות שהובילו לגירושין - אבל לא פגשתי אנשים שלא באמת עבדו על הנישואין שלהם. המעטים שעושים את זה, מגיע להם שיסבלו. לא מפרקים משפחה בלי לנסות את כל האופציות.< מישהו ניסה - אז כדאי לדעת שהרבה פעמים זו דווקא הצלה לילדים שההורים נפרדים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
31
 
אחותי עשתה בדיוק את אותו הצעד  
יוסי 10:19 16/01/2018

שמחה ומאושרת ומודה להקב"

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
32
 
     איזה צד היא עשתה ?! (ל”ת)
ממי 14:15 16/01/2018
 
אין כמו זוג נשוי שחי בשלום.שלום לא בא ברגל.צריך המון  
יפה יוסף 15:24 16/01/2018

ויתורים בעיקר בשביל שהילדים יראו בית נורמלי. לגדל ילדים לבד נראה כמו חלום בלהות.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
33
 
מצוה להפיץ את הסיפור לנשים  
אבי 00:13 17/01/2018

הנשים לא מבינות מה זה להיות גרושה עד שזה מגיע אבל מאוחר חבל חבל שני הצדדים צריכים לוותר רק הם ירויחו

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
34
 
אתם יודעים מה הכי מצוה????  
יקי 01:37 17/01/2018

לא לספר את זה לנשים או לגברים.... אתם צריכים לחנך את הילדים שלכם בגילאים 12- 16 לא לפעול מתוך אגואיסטיות ופרנציפים. במקצועי עוסק עם הגילאים האלו וזה מפחיד- אתה יודע כבר היום שעוד כמה שנים הבחור הזה ח"ו יהיה גרוש רק בגלל האגו הנפוח והפרנציפ שהוא חייב לעשות לכל דבר שזז....... לחנך להתמודד עם בעיות חברתיות ( וכן!!! אני מתכוון גם מריבות בין אחים!!!!) לסוגיהן בצורה עיניינית, לעשות סימולציות של מצבים בעייתיים ולתת להם לפתור בצורה לוגית את הפלונטר ואז גם כשהם יהיו מעורבים רגשית יהיה להם יותר קל!
בה והרבה נחת!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
35
 
     אמת  
 17:05 17/01/2018

להתחשב בזולת ולתת ללא אגו זה הסוד

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
הילדים מחכים את ההורים  
מה שילדים רואים ומתחנכים זה אתם ההורים 17:06 17/01/2018
36
 
הילדים מחכים את ההורים  
מה שילדים רואים ומתחנכים זה אתם ההורים 17:06 17/01/2018
37
 
     מחכים למשיח, את ההורים - הילדים 'מחקים'! (ל”ת)
אבשלום קור... 19:56 17/01/2018
 
הידד  
אילן 23:17 17/01/2018

זוג יקר , ריגשתם ריגשתם ריגשתם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
38