close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

רק ליהודים מגיע עונש מוות? // מאי גולן

האם הם מבינים שכשילדיו היפים, הרכים והטהורים של הרב רזיאל שבח ז"ל יגדלו - הדבר הראשון שהם ירצו לדעת זה על מי שגזל מהם את החיבוק של אבא

6
הדפס

בעוד הדיון על חוק עונש מוות למחבלים התעורר בימים האחרונים כשמצד אחד יפי הנפש שרוצים להיות יותר הומאניים מהאפיפיור מדברים ומגנים, מצד שני יוזמי החוק ומצד שלישי גורמים פוליטיים אינטרסנטים שלא רוצים שלמישהו אחר ירשם הקרדיט הזה במקום להם - מדינת ישראל מאבדת עוד אחד מטובי בניה ועוד יהודי יקר נכנס לכאב השכול הבלתי מתעכל.

"ככה זה" אני שומעת מישהו אומר היום, "כשבורא עולם לא רוצה לכפר על עוונות בצורה קשה מדי הוא לוקח צדיק יסוד עולם אחד ומכפר על רבים..." זה תיקונים של הבריות..." אומר אחר לידו... התערבתי בשיחה ושאלתי: "תגידו, לא יכול להיות שבורא עולם פשוט רוצה שלא נחטא כנגד מה שנכון וצודק. יכול להיות שהוא רוצה שנתקן את העוול בעצמנו..." הם לא כל כך הבינו על מה אני מדברת. גם לי לקח קצת זמן להבין את הכל...

גורמי ביטחון שונים למיניהם טוענים שעונש מוות למחבלים לא יתרום. מעניין. פעילי השמאל בממשלה טוענים שזה חוק חשוך, עוד יותר מעניין. הכי מעניין אותי אם מישהו מהם חושב על ששת היתומים שאביהם הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח באכזריות על ידי בן עוולה מתועב. אם מישהו מהם קולט שהפשע היחיד פה יהיה להשאיר דמות זדונית כזו בחיים.

האם הם מבינים שכשילדיו היפים, הרכים והטהורים של הרב רזיאל שבח ז"ל יגדלו - הדבר הראשון שהם ירצו לדעת זה על מי שגזל מהם את החיבוק של אבא, את ההכוונה שלו, את הליווי שלו בחופתם, והכי הם ירצו לדעת האם מדינת ישראל (בדומה למעצמה הדמוקרטית הגדולה וחזקה ביותר בעולם – ארה"ב), עשתה צדק מלא עם רוצח אביהם. הם ירצו להיות בטוחים שבמותו הכל כך כואב מדינת ישראל הפגינה הרתעה אמיתית ויציבות איתנה בכך שרוצח שכל מאודו להשמיד יהודים – יושמד בעצמו מן העולם הזה, שהרי כל בר דעת יבין שבן עוולה שכזה איבד את זכותו לחיים שניתנו לו פה כאן על האדמה הטובה הזאת.

בניו ובנותיו של הרב שבח בטח לא ירצו לראות את אותו מחבל מפלצתי מקים משפחה לתפארת מתוך כותלי בית הסוהר שמשלם המיסים הישראלי מממן, הם בטח לא ירצו חלילה לראות אותו מוחלף באיזו עסקת שבויים עתידית ובטח ובטח שלא ירצו להביט בעיניו כשהוא עותר לבית המשפט כדי לקבל חופש ומחייך להם בלעג ובבוז של ניצחון – ישר לתוך הפרצוף.

למה ממשלת ישראל לא יכולה פעם אחת לשים אינטרסים וקרדיטים בצד ולהבין את מה שכולנו מבינים - אין בעולם אף מדינה שמתמודדת עם טרור כל יום, כל שעה, כל רגע. אין מדינה בעולם שמוקפת כל כך הרבה אויבים שרוצים להרוס אותה כליל ואין מדינה בעולם שצריכה יותר בדחיפות לחוקק עונש מוות למחבלים - ממדינת ישראל.

למה זה בסדר שרק יהודים יקבלו עונש מוות על ידי טרוריסטים עלובי נפש ולא בסדר שהמדינה הדמוקרטית והנאורה שלנו לא תשכיל להבין שהגיע הזמן לחשוב עלינו קודם, על הביטחון שלנו, על הנראות שלנו ועל קדושת החיים שלנו.

זה לא גזעני, זה לא פאשיסטי וזה בטח שלא חשוך, להיפך, זה הכרחי בכדי לשמור על זכויות האדם בישראל – הזכויות של האזרחים היהודים התמימים שנטבחים על לא עוול בכפם. זו זכות דמוקרטית של מדינה דמוקרטית להגן על עצמה ועל חיי אזרחיה, זה מה שאולי יגרום לכל אותה פסולת אנושית לחשוב פעמיים לפני שהם מבצעים מעשה שטני שמאפיין אותם ורק אותם.

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
את השאלות צריך להפנות גם לנציגי יהדות התורה. להם ככל הנראה הצבעת בבחירות  
יהודי 18:56 10/01/2018

האחרונות, ותצביעי בבחירות הקרובות. אותי אם אני טועה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
     חח מאי גולן? לא, היא לא הצביעה ליהדות התורה... הבחורה לא חרדית. (ל”ת)
 00:59 11/01/2018
 
מאי היקר !  
מנחם 20:20 10/01/2018

היגיון של פוליטיקאי זה משהו שנשגב מהבנה,

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
שב ואל תעשה.  
מאיר. 22:36 10/01/2018

מלבד מה שהראשל&quo שלל מכל וכל עונש מוות למחבלים, (עיין בנימוקיו ) יש פה גם חשש העברה על השלושה שבועות כדאיתא בשלהי מס כתובות קי ע"ב . ומלבד זה הם ינסו עתה להרוג ח"ו יותר יהודים ומה גם שאפסו סיכויי חילופי שבויים. אבל הפלא הגדול זה, איך שוכחים שלא הנחש ממית אלא החטא ממית. והראיה, תראו כמה אסונות קרו רק בחצי שנה האחרונה ורק לחרדים. אני רואה גם את המופעים של האסק, ואני אסק( שואל) הזאת נעמי? ביזקאל כתוב, ככל הגויים בית ישראל? היו לא תהיה. חי אני נאום ה' (שבועה) אם לא בחימה שפוכה אמלוך עליכם" אז תגידו לי אתם רם מה שקורה בשנים האחרונות לציבור החרדי, אם זה לא נקרא חימה שפוכה על שונאי ישראל. ועוד, ישנה סיבה שהורגת רעים וטובים... גמרא, שבת, סב ע"ב עה"פ, יען כי גבהו בנות ציון וכו. עיין שם ותראה מה עשו ומה היה עונשם הנורא. וכן סיפר גם יוסיפון מעין זה. ואני שואל וצועק בקול דממה דקה, עד מתי? עד מתי מלאך המוות ירקד בינינו.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
ג וש"ס שמאלנים, רק אלי ישי  (ל”ת)
חסיד 00:48 11/01/2018
4
 
השב"כ מונע מממשלת ישראל להחיל עונש מוות על מחבלים...  
יוסי צ. 06:04 13/01/2018

אני אגיד לך למה... מי שמקבל את ההחלטות הבטחוניות במדינת ישראל הוא השב"כ והשב" מונע מממשלת ישראל להחיל עונש מוות על מחבלים... אף שר בממשלה ובקבינט לא יעיז לצאת נגד המלצות השב"כ עכשיו מי עומד בראש השב"כ בעשרות השנים האחרונות.. כל ראשי השב"כ משתחררים ומייד פונים שמאלה... האם זה במקרה...? האם הם נכנסו לצבא ימנים ויצאו שמאלנים... לא... כל בכירי מערכת הביטחון כולם אנשי שמאל... איך זה קורה... הצבא אמור להיות מחוץ למשחק הפוליטי לא... ? בכלל שהצבא לא אמור להיות פוליטי אף אחד לא מתערב במה שקורה שם... אפילו שר הביטחון שאמור לאשר מינויים וקידום בדרגות בצהל, מקבל תמיד את המלצות המפקדים ולא מתערב כי זה לא פוליטי... וכך בדומה למה שקורה בבית המשפט העליון... המפקדים ממנים את עצמם ואת ממשיכהם בהתאם לאג'נדה הפוליטית שלהם... הממשלה חייבת להתעורר ולשים קץ לתופעה הזאת כפי שהתעוררו לגבי מינוי שופטי בג"ץ

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5