close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
24.06.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

המשפיע שהתראיין לחדשות 2: "נפלתי קרבן. ביקשתי מהקב"ה שלא ייצא חילול השם"

המשפיע המפורסם רבי יואל ראטה מחסידות ברסלב, המשמש כראש ישיבת 'היכל הקודש' בברוקלין, העניק ראיון קצר לסדרה 'ברוקלין של קודש' ששודרה בחדשות 2 | תלמידיו תמהו על כך, והרב ראטה הבהיר את הצעד שעשה במכתב ארוך | המכתב המלא

18
הדפס
המשפיע רבי יואל ראטה
המשפיע רבי יואל ראטה

המשפיע המפורסם רבי יואל ראטה מחסידות ברסלב, המשמש כראש ישיבת 'היכל הקודש' בברוקלין, העניק ראיון קצר לסדרה 'ברוקלין של קודש' ששודרה בחדשות 2. הרב ראטה מבהיר את הצעד שעשה במכתב ששלח לתלמידו והגיע ל'בחדרי חרדים'.

במכתב נשאל הרב ראטה "תסלחו לי שאני שואל. אם תוכלו בבקשה להסביר לי מדוע התראיינתם לתקשורת החילונית מישראל "ערוץ 2 ,"בזמן שאתם לא מוכנים להתראיין לאף אחד, אפילו לעיתונים החרדים ביותר, אני באמת לא יכול להבין את זה".

הרב ראטה פותח את מכתבו: "קודם כל תדעו שאני לא מתראיין כלל היות שמוהרא"ש ז"ל אמר לי כמה פעמים לא להתראיין אף פעם, וכן שלא יהיה לי כלל עסק עם התקשורת. למעט פעם אחת שמוהרא"ש אמר לי להתראיין ואין כאן המקום להאריך, מה שקרה היה ללא רצוני כלל. אתם מבינים לבד שאם אני לא מתראיין לעיתונים, אפילו חרדים וכו', ברור שלא רציתי להתראיין אליהם, ובבחינת והייתם נקיים מה' ומישראל אני יסביר".

"אתם צריכים לדעת ולהבין שאסור ליהודי להתעסק כלל עם התקשורת החילונית שרק מחפשת ללכלך את היהודים החרדים בארץ ישראל. הם רק מחפשים איך הם יכולים להפוך ללעג וקלס יהודים שיושבים ולומדים כל חייהם. הם מחפשים איך לעקור את התורה. תלמיד חכם זה דבר מיותר להם לחלוטין. הישיבות והכוללים מיותרים ומפריעים להם. לכן הם לועגים לתורה רחמנא לצלן".

"הקב"ה זיכה אותי למסור שיעורים מעל 10 שנים. שיעורי אמונה, עצות וחיזוק מספרי רבינו הקדוש. השיעורים נמסרים לתלמידי הישיבה אבל מגיעים גם בחורים שלא לומדים בישיבה, בחורים מישיבות אחרות וכן בחורים שעובדים, כמו כן משתתפים בשיעורים אברכים שרוצים לשמוע מעט חיזוק בעבודת ה', השיעורים פתוחים לכל מי שרוצה לבוא ולשמוע".

כאן מגולל המשפיע את שאירע: "יום אחד הגיעו לישיבה שני אנשים. אמרתי להם 'שלום'. הם שאלו אם הם יכולים להגיע לשיעור שאני מוסר לבחורים, אמרתי להם: "בטח שאתם יכולים לבוא, כל אחד יכול להגיע לשיעורים". אומר לי אחד מהם באידיש על השני שלא הבין אידיש: "הוא עובד בתקשורת והוא רוצה לדבר איתך" עניתי לו: "תסלח לי, אבל אני לא מדבר לשום תקשורת" אז הם אמרו לי: "בסדר, נגיע לשמוע את השיעור ונכתוב מה שנראה".

"יום אחד באמצע השיעור נכנסה חבורה שלימה עם מיקרופונים גדולים, מצלמות גדולות ומסרטת ווידאו. פשוט נהיה לי רע, אבל המשכתי את השיעור עם הניגונים כמו בכל יום. לאחר השיעור ניגש אלי האיש מהתקשורת ואמר לי שהוא מאד נהנה והוא רוצה להצטלם איתי. לאחר מכן הוא אומר לי שהוא רוצה לשאול אותי שאלה. עדיין לא קלטתי מה הולך כאן, לא קלטתי שאני מוסרט וכל מילה מוקלטת, עד שמישהו אמר לי בשקט באוזן: "ראש ישיבה תיזהר, כל מילה שלך מוקלטת"..

"כשהלכתי הביתה מהישיבה והתבודדתי עם הקב"ה על כל היום שלי, פתאום קלטתי מה קרה כאן. ביקשתי מאד מהקב"ה שלא יצא מזה חילול ה'. סיפרתי לו את כל הסיפור בפרטי פרטיות שלא רציתי לדבר איתם, ובשעת מעשה לא הבנתי מה הם רוצים ממני, פשוט נפלתי קורבן לידיים שלהם. ביקשתי
הרבה מהקב"ה שהם לא יקחו את דברי כדי להתנגח ביהודים כשרים".

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
הכל לטובה.... בפרט שמודה ועוזב ירוחם.... הרב מחזק תמיד  
אבי 18:27 10/01/2018

מקבל ורואה סרטונים מחזקים, תודה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
     כמה הנחות ראשונות שלו על התקשורת מעוררי חמלה.....ומסקנותיו עוד יותר......... (ל”ת)
 19:48 10/01/2018
 
זה עונש לאדם שמזלזל בגדולי ישראל... באמת ממליץ לו לעשות חשבון נפש! (ל”ת)
מכיר אותו 19:03 10/01/2018
2
 
     מי אתה שתמליץ לו?. מי אתה שתעשה חשבונות שמים ותדע מה העונש על מה?  
גאווה גאווה גאווה... 02:54 11/01/2018

קצת צניעות לא תזיק. רבי יואל רטה תמשיך בדרכך, צדיק.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     קבל את האמת ממי שאמרו נאמר גם ליואל רוט! שיפסיק לזלזל במי שלא שייך לברסלב הכל יסתדר.  
יהודי נורמלי 10:42 11/01/2018

זה שהוא מחזק בחורים חלשים זה חשוב אבל אין לו שום סמכות לזלזל באחרים כמו שהוא יודע, שיטפל בחלשים שלו ולא ישלול את הזולת כמו שהוא נוהג לעשות קצת צניעות לא תזיק לך ולו אפי' שקשה לשמוע את האמת הזאת.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     אין בעיה שימשיך לחזק נשמות תשושי נפש רק שלא יפגע בבריאים וילמד לקבל את השונה ממנו. (ל”ת)
חוסיד 12:29 11/01/2018
 
     תמשיך הלאה בריא... (ל”ת)
שוקי 18:45 13/01/2018
 
איזה טמבל.  
עידו 21:47 10/01/2018
3
 
     לא יפה לבזות ככה רבנים. באמת למה ככה? אני מוחה על זה. (ל”ת)
 02:52 11/01/2018
 
     רשע! הזהר בדבריך! (ל”ת)
 09:55 11/01/2018
 
     לא ראוי (ל”ת)
מוחה 09:44 12/01/2018
 
אוהבים אותך!  
דוד 01:20 11/01/2018

הרב ראטה, אוהבים אותך!! אוהבים את האמת והיושר שלך!! את התמימות והפשיטות שלך!! חזק ואמץ.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
היזהרו בלשונכם... ר' יואלי ראטה הוא אדם צדיק מאות בחורים נשארים ללמוד בזכותו  
יענקל 02:00 11/01/2018

אם הדרך שלו לא מקובלת עליכם זה לא עושה אותו טמבל כלשונכם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
     יענקל. כמה רופאים יש בזכותו ? או מהנדסים אולי מדיענים ? שמא שאר עוסקים ביישובו של עולם יש בזכותו ? (ל”ת)
 09:52 11/01/2018
 
תקשורת בהיפוך אותיות תישקורת.  
 02:23 11/01/2018

כשמה כן היא. שקר אחד גדול והכי מעצבן לראות את היפיוף ה״חרדי״ /דתי התורן. יאיר שריקי גם בו משתמשים. פשוט לעשות צחוק מהדתיים. גועל נפש מרוכז. רחמי על הרב ראוה הצדיק שנפל בפח של הרשעים הארורים האלו. גועל נפש מרוכז.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
ר יואל  
דויד 02:31 12/01/2018

רב יואל היקר אל תיפחד ואל תיחוס הינך עושה קידוש ה גם עם זה שהיתראינת אל ערוץ הישראלי החילוני שים פס על כל הישמאלים שחוץ מרוע אין להם מה להציע הם לא שייכים לעם היהודי ישר כוח על היתחזקות שהינך מחזק יום יום מישפחות וחולים וניזקקים שתצליח באושר ועושר וכבוד בכל מילי דמיטב

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
התחזקתי מאוד  
חננאל 13:03 12/01/2018

גילוי נאות אני הקטן מזרוחניק ולא נחשף לעולם החרדי אלא באופן חיצוני. תדעו לכם שהתחזקתי מאוד מהכתבה שמבחינתי הציגה את הציבור החרדי באופן מעורר התפעלות . כשהוא צילם בבית המדרש בסטמר ב4 בבוקר כמעט ירדו לי דמעות מרוב התרגשות לראות את כל הרכבים שם בחניון והבית מדרש מלא . אצלי לפחות זה ממש פעל קידוש ה' .

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
על מה ההתנצלות?  
אהרון 19:53 13/01/2018

ע"פ הכתבה, גם השואל לא הפריע לו שהרב התראיין, ובוודאי שלא הפריע לו מה שהרב אמר בכתבה (אני מודה שאני לא מכיר את הכתבה הנ"ל) היתה מדוע לתקשורת החילונית כן ולחרדית לא.
אי סיבה להתנצל, גם הרב הצדיק דב קוק התראיין לתקשורת החילונית בתחילה, וכן רבנים נוספים...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
9