close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

עדיף שיצפו במשחק? // פרבר מגיב לטור של ויסברג

אז מה קרה? הגיעו כ-50 בחורים לצפות? מה רצית ידידי משה, שהם ילכו לקיוסק הסמוך לישיבה וישבו שם כל הלילה? הרי אם הם לא היו הולכים לכנסת - הם היו יושבים מול הטלוויזיה // יענקי פרבר מגיב לטורו של משה ויסברג

9
הדפס
כותב השורות
כותב השורות

אז בחורי ישיבה ישבו במליאה כל הלילה, וזה הרגיז כמה אנשים.

אתמול, ישבו עשרות בחורי ישיבה ביציע הקהל בכנסת וצפו בדרמה של ההצבעה על חוק המרכולים. הבחורים לא ישנו כל הלילה, מה שככל הנראה גרם להם לא להיות בסדר א' הבוקר בישיבה, ואולי גם לפספס שחרית במנין.

ידידי משה ויסברג, הכתב המוערך של חצרות הרבנים והאדמו"רים, כתב טור זועם נגד התופעה וכינה אותה "חילול השם". בטור הובאו הציטוטים הבאים:

"כל באי הבית, חברי וחברות הכנסת, עובדים ועוזרים פרלמנטריים, שחים באזני הח"כים החרדים על התופעה: וכי אין להם ישיבה? הם לא לומדים? מה הם יעשו מחר הם ישנים כל הבוקר? בשבילם אתם רוצים לחוקק חוק שיפטור מגיוס? כדי שיוכלו לשבת מאחורי הזכוכית ולהקשיב לנו?

"אפילו השרה שקד אמרה בנאומה: "אני רואה שיש קהל חרדי גדול ביציע בשעה 1:50 זה משמח. משמח שהדור החרדי הצעיר מעורב ומתעניין". חברי הכנסת החרדים קברו את ראשם בבושה. אחד מהם ניסה להצדיק את התופעה ואמר "אין להם טלוויזיה" חברו לסיעה צעק בזעם: "תשתוק כבר". אוי לאותה בושה", כתב ידידי.

וכאן הבן שואל, מי החליט שלבחור ישיבה אסור להגיע למליאה? לבחורים צעירים חרדים מותר להיות בכנסת בדיוק כמו שמותר לחכי"ם החרדים להיות, גם לחכי"ם החרדים אסור לשמוע ניבולי פה מצד האופוזיציה.

מי שמכיר קצת את הדור שלנו, יודע שמצב הנשירה עגום מאד. בכל שנה נושרים מאות בחורים מעולם הישיבות. אז יש לנו כמה בחורים שהלכו לכנסת, אז מה? לשחק כדורגל בגן סאקר - יותר טוב? לשבת בטדי ולצפות במשחק - יותר טוב?

הרי בחורים צעירים שלא מסוגלים לשבת בישיבה, מחפשים כל היום תעסוקה. אנחנו בדור עם הסתר פנים בכל הנוגע לנוער נושר, ולכן חשוב לשמור על כל בחור ישיבה שיישאר במסגרת ישיבתית, כי המסגרת הזו מגינה עליו מלצאת לעולם אחר.

ההצבעה אמש הייתה נוגעת לחרדים ובגינה תקפו באפוזיציה את החרדים. אז מה קרה? הגיעו כ-50 בחורים לצפות? מה רצית ידידי משה, שהם ילכו לקיוסק הסמוך לישיבה וישבו שם כל הלילה? הרי אם הם לא היו הולכים לכנסת - הם היו יושבים מול הטלוויזיה.

נכון. זה לא נראה טוב שהבחורים יושבים שם כל הלילה, אבל עדיף שישבו שם לילה אחד ויאגרו כוחות לחזור ללימוד, מאשר שיאסר עליהם להגיע לשם ואז הם יחפשו אלטרנטיבה אחרת.

עוד בנושא:
חילול השם מעבר לזכוכית // משה ויסברג

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
אין שום בעיה, אכן עדיף ממשחק, אבל לא זו הנקודה  
 18:43 09/01/2018

הנקודה היא למה אתה עדיין מגדיר אותם תורתם אומנותם? אם הם מבלים ביציע הכנסת על חשבון לימוד בישיבה - שילכו לצבא וימלאו את חובתם למדינה. אם הם לא מגנים על הארץ בתורתם שיגנו עליה בנשקם.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
     אין שום חובה ללכת לצבא  
לוליק 07:49 10/01/2018

באף מדינה דמוקרטית אין גיוס חובה, צריך להפסיק עם השערורייה הזאת, זה פשוט מחנות עבודה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
"לבחו צעירים חרדים מותר להיות בכנסת בדיוק כמו שמותר לחכי" החרדים להיות"  
 18:47 09/01/2018

לללללא!!!< היא מקום הטינופת,

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
     כנסת  
יוני 18:48 10/01/2018

אם כל הכבוד הלכה היא הלכה היא הלכה ואם על פי ההלכה אסור ליהיות בכנסת גם ליהודים מכובדים בעמם אסור ליהיות שם ואם מותר מותר גם לבחורי ישיבות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
זה נבילה וזה טריפה, שלא ילכו לקיוסקים ולא לכנסת, יתכבדו וישבו איפה שהם צריכים להיות - בישיבה,  (ל”ת)
קשקוש מקושקש 18:57 09/01/2018
3
 
אתה מקנא? (ל”ת)
גליק 20:10 09/01/2018
4
 
לא נורא  
יציק 01:02 10/01/2018

אם הולכים בלילה לכנסת לשעה שעתיים זה עוד לא פוסל אותם מתורתם אמונתם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
כן יותר טוב  
מאיר 10:06 10/01/2018

בהחלט יותר טוב ללכת לשחק בגן סאקר כדור רגל - זה משחרר ובריא גופנית ונפשית , חברי הכנסת החדרים נלחמים כמו אריות על תדמיתם של סיורי הישיבות וזכותם המלאה לבקש ולהתבייש בנוכחות של הבחורים לילה שלם בכנסת , וזה שהם נאלצים לשמוע ניבולי פה כאלה ואחרים ,לא נחמד להם כלל ,כך כל בר דעת מסוגל להבין למסנן המידע שיש לבחור צעיר בגיל התבגרות אינו כשל מבוגר שמיוצב בדעותיו ,וכן גם בחור בן 23-24 שמסכן משעמם לו בישיבה והלך לכנסת ללילה שלם מראה יותר מכל שעדיין לא סגור על עצמו ,אם זה מה שעוזר לו "לשרו לילה ולמחרת את היום בשינה , טוב נעשה אם נעודד את הדור הצעיר לפעילות גופנית שלא מזיקה רוחנית .

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
לא זה ולא זה! שיתחילו שם אצל הליטאים להפנים שהשיטה שלהם פשטה את הרגל ויקימו ישיבות חדשות. תם עידן הצביעות. התורה איננה כסת״ח לכל רעה חולה. בושה וחרפה  (ל”ת)
המום מהתופעות הללו 11:47 10/01/2018
7